KEDİ SİNEKLİĞİ

Kedi Sinekliği Nedir?

Kedi sinekliği, kedilerin güvenliği için tasarlanan sineklik teli olarak bilinir. Kapı, pencere, ya da balkonlardan kedilerin düşmesini engellemek için kullanılır. Tasarımı ile kedilerin açamayacağı ya da yırtamayacağı şekilde üretilir. Bu sistemler güvenlik için sadece içe doğru açılır. Aynı zamanda kedi sineklik telleri pencere ve kapıların açık olduğu zamanlarda sineklerin, böceklerin ve ya pisliklerin içeriye girmesini de engeller.

Kediler Zarar Verebilir mi?

Sineklik telleri genellikle fiberglas ve polyesterden üretilir. Fakat bu maddelerden üretilen sineklik telleri sinek, böcek ve haşeratlardan korunma için tasarlandığından kedileri tutucu özelliği yoktur. Kediler bu maddelerden üretilen klasik sineklik tellerini kolaylıkla yırtabilir ve zarar verebilir. Kedi sineklikleri ise kedilerin yırtamayacakları ve zarar veremeyecekleri tarzda dayanıklı materyallerden üretildiğinde dolayı uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kedilerin keskin tırnaklarına karşı galvaniz tel gibi materyaller kullanılarak, bu ürünler yırtılmaz kedi teli şekline dönüşür. Yine kedilerin ve ya diğer evcil hayvanların ağırlıkları ve güçlerine karşı sineklik telleri belli başlı bazı aparatlarla güçlendirilir.  Kedi sinekliği kilitli bir yapıda tasarlanarak üretilir. Bu sayede kediler sinekliği açamaz. Her sineklik bunu istendiği şekilde gibi karşılayamaz. 

Kedi Sinekliği Neden Gereklidir?

Kedi sinekliği, kedi ve benzeri evcil hayvanların güvenliğini sağlamak amacıyla ev ve işyerlerinin pencere ve kapılarına koruma sebebiyle takılır. Bu sayede hem evcil dostunuz siz istemediğiniz zamanlarda dışarı çıkmamış olur hem de cam ve balkondan düşerek yaralanmalara mahal verilmemiş olur. Aynı zamanda her türlü sinek, böcek, haşere ve pisliklerden sakınmak için de iyi bir çözümdür.

Kedi sineklikleri sayesinde evcil hayvanlarınız yazın sıcağında evde sıcaktan bunalmaz, kapı ve pencereden gelen hava ile serinleyebilirler. Aynı zamanda bu sayede eviniz de havalanır ve daha hijyenik ve ferah bir ortam oluşur.

 Siz de kediniz ve diğer evcil hayvanlarınız için için cam teli, balkon teli, sineklik teli, evcil hayvan ve kedi pencere koruma teli, kedi için sineklik, kedi tülü, kedi koruma teli, cam için kedi teli, dayanıklı sineklik, çelik kedi teli, pencere için kedi teli, kedi cam teli ya da cama kedi teli araştırıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.