CAM BALKON

Cam balkon nedir?

Cam balkon, balkon camlama, balkon kaplama, camlı balkon kapatma, balkon kaplama, balkon cam, cam kaplama, katlanır cam balkon.. vb bunlar gibi bir çok kelime balkonlarında yeni yaşam alanı açmak isteyen ev sahipleri tarafından dile getirilmekte ve sorulmaktadır. Peki nedir cam balkon?

Cam balkon sistemleri, temelde camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, balkonun uygun görülen taraflarına, tüm camların katlanarak açılabilmesi prensibine dayanmaktadır. Cam balkon (Katlanır Cam Sistemleri) evlerinizde estetik ve kullanışlı bir balkon oluşturmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği ile mevsimsel değişikliklere karşı en verimli sistemlerden biridir.

Cam balkon sisteminde kullanılan camlar temperli cam olduğundan dolayı, rüzgara ve darbelere göre daha dayanıklı olmakla birlikte, olası bir kırılma durumunda çok küçük parçalara ayrılarak canlılara ve çevreye zarar vermez.

Neden Cam Balkon ?

  • Evlerin genel mimari ve dokusuna uyum sağlayarak estetik ve şık bir görüntü sağlar.
  • Toz, gürültü, böcek, sinek, yaprak, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.
  • Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği ile rahat ve fonksiyonel bir kullanım sunar.
  • Isı bariyerli profillerle üretilen sitemlerde dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.
  • Esnek kullanım kolaylığı sayesinde yağmur, kar, iklim şartları ve fiziki dış şartlar ne olursa olsun balkonu rahat biçimde kullanma imkanı sağlar.
  • Isı Camlı Cam Balkon Temper işlemi uygulanmış ısıcamlı sistemlerde, manyetik birleşimler sayesinde mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Cam balkon sistemlerinin sağladığı en büyük faydalardan birisi, balkonların istenildiği zaman kapalı bir mekan haline getirebilmesi ve bu sayede evlerde yeni bir yaşam alanı açılabilmesidir. Cam balkon sistemleri balkonlarınıza ve zevklerinize uygun renk seçenekleri ile birlikte son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

Balkonlar özellikle apartman yaşamında insanlar için özgür bir alan olarak değerlendiriliyor. Evin normal alanlarının dışında daha çok dışarıdaymış hissi veren ve caddeyle bütünleşen bir havası bulunuyor. Bu zevki dört mevsim yaşayabilmek için cam balkon sistemleri uygulamak harika bir çözüm yolu oluyor. Kullanışlı, ferah ve konforlu bir alan ihtiyacını bir ev için balkonlardan sağlayabilmek bu şekilde daha çok mümkün olabiliyor.

Cam balkon sistemleri ayrıca ses yalıtımı ile gürültüyü azaltır ve ısı yalıtımını da sağlar. Bu sayede yaz kış ev ortamı için ideal bir hava oluşur. Ekonomik ve kaliteli bir şekilde bu sistemi balkonlarda uygulayabilmek araştırma yaparak tüm seçenekleri ortaya çıkarmanız gerekiyor. Bu noktada Hür Balkon olarak bize danışabilirsiniz.

Cam Balkon Sistemi Kullanılan Yere Perde Takılabilir Mi?

Katlanır Cam Balkonun olduğu yerde perde takılabilmesi için  korniş olması gerekir. Bununla birlikte perde tercihini stor perde ve zebra perdelerden yana kullanarak cam balkon sistemin üst kısmında perde için boşluk bırakmak gerekir. Bu boşluk olmazsa stor ya da zebra perde kullanımı sağlanamaz. Kullanış olarak stor perdeler bu sistemde diğer perdelere göre daha dezavantajlı olarak değerlendirilir. Perde ihtiyacı olan kişilerin tercihini bu bilgiler doğrultusunda yapması daha iyi olur.

Cam Balkonlar Güneş Işınlarını Engeller Mi?

Cam balkonlarda tek başına güneş ışınlarını engellemek için yeterli olmaz. Güneş ışınlarından rahatsız olmanın önüne geçmek için perde kullanımı daha iyi bir çözüm olacaktır. Perde seçerken tül perde seçmek güneş ışınlarından yeterli miktarda korunmayı sağlayamayabilir.

Bu nedenle tül perdeler yerine güneşlik perdesi kullanmak daha doğru olur. Katlanır cam balkonun olduğu yere kullanışlı olması bakımından stor perdeler değil pliseli perdeler kullanmak rahat bir kullanım sağlar.